Elektrokontrakt i Bergen

Mesta Elektro har inngått avtale med Veidekke om elektroarbeider for daganlegget, samt grunnarbeider for elektro i en ny tunnel på rv13 mellom Voss og Granvin.

Arbeidene omfatter montering av komplett lysanlegg for både vei og gang-/sykkelvei. Langs tilførselsveiene skal det også monteres omlag 150 lysmaster. I tillegg omfatter arbeidet montering av kabelbroer i tunellen, jordingsanlegg, nødkiosker og bygging av radiomast. Selve elektroarbeidet i tunnelen blir sendt ut på eget anbud senere.

Tunnelen er 4080 meter lang og har en hellingsgrad på ca. fem grader. Daganlegget er cirka 1500 meter langt. Mellom to og fire Mestaansatte vil være involvert i prosjektet i perioder fra september i år til august neste år.

- Vi ser frem til et hyggelig samarbeid med Veidekke i dette prosjektet og tar mål av oss til å være i posisjon for å vinne elektroanbudet for tunnelen når anbudet for dette blir utlyst senere, sier distriktssjef i Mesta Elektro, Jarle Sørås.

Siste fra tungt.no

alt

Lanseres i sommer?

Nye Volvo FH med uavhengig forstilling.

Les mer

Dette er Citan

Denne lille krabaten lanseres til høsten.

Les mer

Skjerpede krav til vinterdekk neste år?

Vil kreve bedre dekk - men først må EU overbevises.

Les mer

Denne siden er en del av tungt.no

tungt.no arbeider etter Vær varsom-plakatens retningslinjer for god presseskikk

np
PRESSEETIKK