Bilde

hammar sidelastere wemmys transport

Hammar har solgt 600 sidelastere i Australia

Siden Hammar sidelastere for første gang ble brukt i Australia i 1993, er det nå solgt 600 enheter av den sterke svensken.

Hammar har nå vært etablert i Down Under i 15 år. En viktig milepæl intraff i mai 2010 når sidelaster nummer 600 ble solgt. Det at den ble solgt til en meget trofast kunde som også var en av de aller første, gjør det bare litt ekstra stas synes Hammar.

Wemyss Trasnport med Stephen Wemyss i spissen kjøpte sin første sidelaster fra Olsfors-bedriften da han jobbet i selskapet Smith Bros. Transport. I 2003 startet han selskapet Wemyss Transport og de har nå kjøåt sin trettende sidelaster fra den svenske produsenten. Hammar nummer 600 er en av fire bestilt av Wemmys Transport. Som takk for kundelojalitet har han nå blitt bedt til Sverige for besøk på hovedkontoret og fabrikken. I Norge nådde Hammar 200 solgte enheter allerede i 2007.

Siste fra tungt.no

alt

Kjørte i fylla og ødela bilen i går

... i dag har østeuropeeren kjørt 30 mil med lasten ramlende ut og kapellet surret sammen.

Les mer

NCC og Veidekke avvises i Trøndelag

Kan bli nektet å delta i anbudsrunder.

Les mer

Aksepterer ikke å bli avvist

Veidekke bestrider varsel fra Statens vegvesen.

Les mer

Denne siden er en del av tungt.no

tungt.no arbeider etter Vær varsom-plakatens retningslinjer for god presseskikk

np
PRESSEETIKK