23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Tungt
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Annonse
Annonse
Del siden
Sponsored content

Sterke aksler for det nordiske markedet

En robust og driftssikker akselløsning

Hos BEVOLA vet vi hvilke krav som stilles til aksler på nordiske veier – og det gjenspeiles i vårt gjennomprøvde akselkonsept. Med mer enn 35 års bransjeerfaring har våre spesialister, i tett samarbeid med påbyggere, transportører, konstruktører og Assali Stefen, utviklet en robust og driftssikker akselløsning som leverer både kvalitet og langsiktig økonomisk verdi. Assali Stefen er en anerkjent produsent av aksler for trailere og tunge kjøretøy. Siden produksjonen av ROR-aksler ble overført til Assali Stefens fasiliteter i Italia, har teknisk utvikling og tilpasning til nordiske forhold vært i fokus – noe som tydelig kommer til uttrykk i vårt akselutvalg.

Et konsept med få komponenter – flere fordeler
- Det grunnleggende prinsippet i BEVOLA-aksler er enkelhet og funksjonell robusthet:
- Få komponenter gir færre reservedeler og lavere lagerbehov
- Standardiserte komponenter gir rask levering og god tilgjengelighet på reservedeler
- Robust konstruksjon gir enkelt vedlikehold og færre driftsavbrudd

Fakta
- Sveriges mest solgte aksel for tømmertrailere
- Mest brukte aksel for flistrailere
- Vridningssterk konstruksjon
- Lavere driftskostnader
- Høy kjørekomfort
- Færre komponenter
- Standardkomponenter
- Servicevennlig og enkelt vedlikehold
- Raske og enkle reparasjoner
- God tilgjengelighet på reservedeler

Tilpasningsdyktighet for alle behov
Enten du har behov for styrbare aksler medsporende eller tvangsstyring, leverer vi aksler med ulike sporvidder og kjørehøyder som matcher dine spesifikke krav. Våre aksler kan også utstyres med avanserte løsninger som:

BevoGuard – automatisk dekktrykkovervåkning som reduserer driftsstans og forbedrer drivstofføkonomien
BevoAxls – integrert akselløft i støtdemperne for fleksibel kjøring
BevoLift – luftbetjente akselløftsystemer for tunge vogntog

Vårt brede sortiment omfatter ulike akseltyper som SL, TRC, LRC, TSA, TFC og LFC – alle utviklet for stabil kjøring, høy komfort og lang levetid.

Din partner for akselløsninger
BEVOLA står klare til å hjelpe deg med å finne riktig akselløsning for dine kjøreforhold og din bilpark. Med fokus på kvalitet, tilgjengelighet og service sørger vi for at du får komponenter som optimaliserer drift, komfort og totaløkonomi – år etter år.

BEVOLA har alt for å bygge lastebiler og hengere!

Klikk her for å lese mer på BEVOLAs hjemmeside>>

Bevola Norge AS
Ringdalskogen 121
3270 Larvik
Larvik
Norge
Org. nr.: NO979319711
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.032|instance-web04