23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Tungt
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.

Tirsdag åpner nytt "super-do" på Furulund Kro

FURULUND KRO: Det finnes fortsatt et mindre antall legendariske "truckstop-er" i Norge. Furulund kro ved Stokke i Vestfold er ett av dem.

Vertskap, stil og lokalisering i forhold til sjåførers virkelige behov, er nok avgjørende for alle disse. Og det sier sitt om stedets ry når Statens vegvesen og NLF faktisk inviterer til snorklipping med slipsfolk ved åpning av nytt servicebygg!

Det skjer på førstkommende tirsdag kl 10.30 - og når det er ryddet av veien, er det bare å nyte fasilitetene. Servicebygget inneholder toaletter, dusj og et rom med vaskekummer. Statens vegvesen opplyser at de har betalt for både  bygget og driften av det de neste fem årene. 

Siden Furulund også er et av de stedene nostalgien lever i alle beste velgående  har vi tatt oss friheten til å låne et lite sett bilder fra facebooksiden deres i bildekarusellen over.  

PS - dette er dagens bygg som nå får ny storebror:

Opphav og kilder: Pressemelding fra Staten vegvesen og mer

BREAKING
{{ article.headline }}
0.141