Get og TDC leverer infrastruktur, telekom- og innholdstjenester til vel én million nordmenn og til flere store bedrifter. Nå styrke de satsingen på IoT (Internet of Things) og smart-teknologi, og ett av tiltakene er kjøpet av Futurehome, skriver Get og TDC i en pressemelding.
AnnonseKjøper 51 prosent
Futurehome er en norsk teknologi start-up stiftet i 2013. Selskapet har 18 ansatte og leverer smarthjem-løsninger. Get kjøper nå majoriteten av aksjene (51 prosent). De opprinnelige gründerne og ansatte beholder resten. Futurehome fortsetter som selvstendig enhet, og alle ansatte skal være med videre.
Annonse– Vi har de siste to årene evaluert en rekke teknologiplattformer og selskaper i inn- og utland for å finne den riktige plattformen for vår smarthus- og IoT-satsing. Det er gøy at det er en norsk start-up som kom best ut, sier CEO i Get og TDC Norge, Gunnar Evensen.
AnnonsePrivat og kommunalt
IoT og smart-teknologi er spådd en sterk vekst i årene som kommer. Kjøpet av Futurehome skal gi Get og TDC kompetanse og teknologi til å utvide satsingen til smarthus og velferdsteknologi til kommuner, bedrifter og private hjem.
Annonse– For oss i Futurehome er det stor stas å ta dette videre sammen med Get og TDC. Norske kunder har mye å glede seg til, hevder Erik Stokkeland, med-gründer og administrerende direktør i Futurehome.
Annonse