23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Tungt
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.

Veidekke bygger Egersund Forum

Veidekke har i dag signert kontrakt med Seconda AS om å bygge kontorbygget Egersund Forum i sentrum av Egersund. Kontraktssummen er 160 millioner kroner ekskl. mva.

– Vi er svært fornøyd med at Seconda AS har valgt Veidekke. Vi har lang erfaring og høy kompetanse i å gjennomføre kontorbygg av denne størrelsen, og ser fram til å oppføre et spennende nybygg i tett samarbeid med Seconda, sier direktør Are Westbye i Veidekke storbyregion Stavanger.

Egersund Forum vil bestå av en høyblokk i åtte etasjer og en tilliggende lavblokk i to etasjer. Byggene, som får et samlet kontorareal på 8 000 kvadratmeter, vil inneholde cellekontorer, kontorlandskap og kantine, samt tilhørende parkering og utearealer. Egersund Forum er tegnet av Brandsberg-Dahls Arkitekter AS.

Kontrakten som er inngått mellom Seconda AS og Veidekke er en totalentreprise med verdi 160 millioner kroner ekskl. mva.

Veidekke vil starte byggingen i januar 2019, og prosjektet er ventet ferdigstilt i mai 2020.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.141