23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Tungt
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.

Firefeltsvei i Drammen klar for åpning

5. november er det klart for åpning for fylkesvei 282 Bjørnstjerne Bjørnsons gate.

Fire nye felt fra Telthusgata og til Tamburgata / Strømsø torg i Drammen er neste uke klare for åpning.

Dette skriver Statens Vegvesen.

Mandag 5. november mellom 13 og 14 på ettermiddagen har entreprenør Isachsen og byggeleder Thomas Holst satt som estimert tidspunkt for den nye veien, for å unngå det verste av rushtrafikken.

- -Vi velger å ikke åpne i morgenrushen mandag, fordi det er en del tekniske og praktiske ting som skal koordineres opp mot blant annet signallys og sperringer, forteller byggeleder Thomas Holst til Statens Vegvesen.

Samtidig åpnes også de to nye fotgjengerkryssingene i Blichs gate og Tamburgata/Strømsø torg. Og Blichs gate åpnes både for inn og utkjøring mot Bjørnstjerne Bjørnsons gate.

Den offisielle åpningen av veien skjer torsdag 15. november klokken 11.00-12.00. Stedet er den nye delen av Strømsø torg - tidligere Tamburgata.

Her blir fylkesordfører i Buskerud Roger Ryberg, Drammens ordfører Tore Opdal Hansen og regionvegsjef i Statens vegvesen Region sør, Kjell Inge Davik, hovedgjester.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.105