23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Tungt
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Annonse
Annonse

Daimler med bonus til alle

Antagelig et hyggelig sted å jobbe når man får del i overskuddet.
Annonse

Det Stuttgart-baserte kjempekonsernet med en skog av lastebil-, buss-, varebil og personbilmerker, opplyser i en pressemelding at de fortsetter sin policy med å gi alle ansatte del av overskuddet i form av en årsbonus.

Bonusprinsippet har de holdt på siden 1997, og etter 2018 deles det ut "opp til" 4965 euro på aprillønnen. Med dagens kurs, tilsvarer det 49.000 kroner.

Annonse

Nå er det litt uklart hva "opp til" betyr, men slik det kan tolkes er dette flat sum for alle de 130.000 ansatte på fulltid i Tyskland.

Nå smerter det kanskje Daimler å betale ut såpass med penger, for de kaller det et "vanskelig år", som ikke rimer helt med at de har sendt ut meldinger om rekordsalg av lastebiler og sånt.

Annonse

Overskuddet for gruppen endte i følge meldingen på 11,1 milliarder euro i 2018, ned fra 14,3 milliarder i 2017.

Det er store tall. Om ikke perspektivet spiller oss et puss, har Daimler et overskudd som tilsvarer for eksempel rundt 5 ganger omsetning av Posten Bring.

Annonse
Annonse
Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.032|