23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Tungt
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.

NCC setter av en uke til sikkerhetsarbeid

Fra 3. til 7. september bruker NCC Construction en hel uke til å sette økt fokus på helse, miljø og sikkerhet. HMS-uken involverer samtlige 2.000 ansatte, og i perioder vil arbeidet stanses helt på alle NCCs bygg-, anlegg og arbeidsplasser. HMS-uken vil bli brukt til refleksjoner, kurs og opplæring for å øke de ansattes sikkerhet.

- Det er avgjørende for den enkeltes trygghet at fokuset på HMS er høyt og at alle som jobber i eller for NCC har de riktige holdningene til sikkerhet. Derfor skal alle som er på våre bygg- og anleggsplasser engasjeres, både våre egne ansatte, innleid personell og underentreprenører.

Blant aktivitetene som blir gjennomført er diskusjoner om sikkerhetsmotivasjon og holdninger, besøk av trenere fra Norges Friidrettsforbund, fallsikringskurs, førstehjelp, kurs i riktig bruk av sikkerhetsutstyr og beredskapsøvelser.

NCC har en nullvisjon når det gjelder ulykker. På veien er det et delmål med H-verdi på under 4 inkludert underentreprenører. H-verdi viser hyppighet av arbeidsulykker som er så alvorlige at det medfører fravær fra arbeid/arbeidsplassen.

NCC Constructions H-verdi, inkludert underentreprenører, siste tolv måneder var 5,3. Så langt i år er H-verdien 4,3.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.063|instance-web01