23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Tungt
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.

Spennende med asfalt

Over 50 barn fra NCC Barnas Byggeskole fikk tirsdag prøve seg som asfaltarbeidere under besøket hos NCC Roads i Drammen.

På timeplanen sto asfaltutlegging og kunnskap om hva asfalt er.

- Det er skikkelig varmt, sier Kelly Ngo, Line Melby og Tirill Aslaksen. De tre jentene fikk prøve seg på håndlegging av varm asfalt.

Alle deltakerne fikk prøve seg i vegvalsen, på asfaltutleggeren og en tur med hoppetussa. Av sikkerhetsgrunner ble det ikke brukt asfalt i utleggeren. Men det var likevel stor stas å få prøve seg på de forskjellige maskinene.

I tillegg til å få prøve asfaltutstyret ble det også tid til en tur innom Sentrallaboratoriet og spennende innblikk i asfalt- og steinverden.

Barnas Byggeskole er et NCC-prosjekt for å skape interesse hos barn og unge for bygg- og anleggsfag. Målet for uken er at barna øker kunnskap og interesse for byggebransjen, teknikk- og realfag, samt å gi barna en morsom og utviklende sommeruke. Vi legger også vekt på å skape gode holdninger i forhold til helse, miljø og sikkerhet.

Årets byggeskole er den niende NCC arrangerer i Norge. Totalt har over 1 000 barn deltatt gjennom disse årene.

Gøy på laben
BREAKING
{{ article.headline }}
0.062