23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Tungt
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Annonse
Annonse

Knemater tilgjengelig i skandinavisk standard

Atlas Copcos hydrauliske knemater er nå tilgjengelig i skandinavisk standard
Annonse

Den hydrauliske knemateren, HRD100, er et av de kraftigste borrsystem som er på markedet, i følge pressemeldingen.

Systemet, som bl.a. kan kompensere for trykkendringer automatisk, er nå tilgjengelig i skandinavisk standard.

Den avgjørende fordelen for HRD100 skal være borehastigheten og energibesparelse sammenlignet med vanlige pneumatiske eller elektriske fjellbor.

Annonse

50 prosent lavere støy

Målt støy er ca. 50 prosent lavere enn i et pneumatisk bor. Polyuretandekselet beskytter mot støy og gjør enheten støtsikker. Enheten tåler et fall fra to meter, heter det HRD-systemet består av fjellboret. RD100, kraftforsyningsenheten (PP100) og et utvalg av vannførende støtteben.

Annonse

Automatikk

HRD100 har en femtrinns vannjustering til å hjelpe føreren bruke riktig mengde vann for hvert trinn. Og når boringen stopper, stopper vannstrømmen automatisk.

Annonse
Annonse
Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.079|instance-web01