23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Tungt
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Annonse
Annonse

Startet arbeider langs riksveg 3

Gjermundshaug Anlegg setter igang med forsterking og utvidelse til 9 meters bredde
Annonse

På oppdrag for Statens vegvesen har Gjermundshaug Anlegg AS startet anleggsarbeidene på og langs riksveg 3 mellom Søkkunda bru og Evenstad.

Entreprenøren har startet med etablering av anleggsplass (rigging), og etter hvert hogging av skog langs vegen.

Annonse

Forsterking og breddeutvidelse

Gjennom vår, sommer og høst skal riksveg 3 på strekningen forsterkes samt utvides fra en bredde på 8,50 meter til en bredde på 9,05 meter.

Annonse

Omfattende massetransport

Dette betyr stor aktivitet, med blant annet omfattende massetransport, på den cirka fem kilometer lange strekningen av riksveg 3.

Annonse

Vil pågå til desember

Arbeidene med å forsterke og breddeutvide riksveg 3 vil pågå frem til november-desember i år.

Etter planen skal asfaltering skje høsten 2018. Det må påregnes redusert fremkommelighet for trafikantene på riksveg 3 i anleggsperioden. Det siste laget med asfalt (slitelaget) blir lagt i 2019.

Annonse

Abonner på AnleggsMagsinet

Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.063|