23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Tungt
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.

Fire Iveco Eurocargo til glassmesterfirma

AS Autoservice, Iveco-forhandleren i Førde, har nylig levert fire Iveco Eurocargo ML 75E21 til Glasmeister John Holvik AS på Halbrendsøyra i Førde.

Bilene er 7,5-tonns Eurocargo med firesylindrede Tector 5-motorer (4,5 liter) på 207 hk og med et største dreiemoment på 750 Nm.

Dette er Ivecos kraftigste firesylindrede motor som gir meget god trekkraft i 7,5-tonnssegmentet og som samtidig er kompakt og lett. Bilene er levert med sekstrinns automatiserte Eurotronic-girkasse.

Påbyggene er levert av T.K. Mek AS på Sjøholt. Det er snakk om Hytrans plan helt i aluminium på hjelperamme i aluminium. Planlengden er 5650 mm, mens bredden er 2410 mm, og det er fem surrekroker på hver side. I stedet for forlem er det bygd inn et stort aluminiumsskap på 1120 mm lengde.

I skapene er det montert inn hyller slik selskapet har behov for, og det er lett tilgang gjennom store sjalusidører på begge sider.

Glasmeister John Holvik AS ble etablert i 1967 og har i dag 30 ansatte med lang erfaring innen glassmesterfaget. Arbeidsområdet strekker seg fra Sunnmøre til Rogaland, med Sogn og Fjordane som viktigste nedslagsfelt. Bedriften tar oppdrag med glass- og monteringsarbeid i alt fra privathus til store forretnings- og industribygg. I tillegg produserer og monterer selskapet Wicona fasadesystem.

Iveco siden 1979
BREAKING
{{ article.headline }}
0.094