23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Tungt
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.

Skal inspisere broer og fergekaier fra Rogaland til Finnmark

Statens vegvesen har inngått rammeavtale med Multiconsult om hovedinspeksjon av nærmere 130 broer og fergekaier i Rogaland, Vestland, Møre og Romsdal, Trøndelag, Nordland, Troms og Finnmark.

Kontrakten omfatter hovedinspeksjoner av større bruer på riks- og europavegnettet og inkluderer også undervannsinspeksjoner. Hovedinspeksjonene utføres i perioden juni til oktober, opplyser Multiconsult i en pressemelding..

Krever spisskompetanse

– Oppdraget er et viktig bidrag for å avdekke om bruene fortsatt har den bæreevnen, trafikksikkerheten og bestandigheten de ble bygd for, sier oppdragsleder Stian Persson i Multiconsult. Han legger til at dette er et oppdrag de ser frem til å utføre og der de vil bruke spisskompetanse fra selskapets fagmiljøer innen broinspeksjon og materialteknologi.

Totalt har Statens vegvesen over 6.000 brokonstruksjoner, herunder broer og ferjekaier. Hvert femte år gjennomføres det såkalte hovedinspeksjoner.

Opphav og kilder: Multiconsult

BREAKING
{{ article.headline }}
0.109