23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Tungt
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Annonse
Annonse

Ny regiondirektør i GK

Rune Johansen tiltrer 1. oktober som regiondirektør for Stor-Oslo Entreprise. Han kommer fra Erichsen & Horgen og er i dag prosjekteringsleder for Livsvitenskapsbygget ved Universitetet i Oslo.
Annonse

Rune Johansen (53) er utdannet sivilingeniør fra NTNU med maskin som teknisk profil. Han har solid erfaring både fra å bygge organisasjoner og fra prosjekter, sist fra Livsvitenskapsbygget og før det fra Campus Ås. Johansen har i tillegg erfaring fra både rådgiver- og entreprenørsiden, opplyser GK i en pressemelding

Annonse

– Jeg er veldig fornøyd med å få Rune Johansen med på laget for å bygge GKs posisjon som teknisk og totalteknisk entreprenør i Stor-Oslo. Rune er en fremoverlent, støttende og strategisk dyktig leder og med høy kompetanse om kompleksiteten i tverrfaglige prosjekter, sier Leif Øie, divisjonsdirektør Entreprise.

Annonse

Imponert av prosjektene

GK Norge har rundt 2.000 ansatte og er, med en omsetning rundt fire milliarder kroner, en ledende leverandør av teknikk i bygg. GK har 50 kontorer i Norge som leverer smarte og bærekraftige løsninger innen ventilasjon, kulde, byggautomasjon, elektro og rør.

Annonse

– GK er et selskap med en lang og stolt historie. Et selskap jeg tidlig i min karriere lærte å kjenne som en dyktig konkurrent og som har utviklet seg til å bli en av de aller beste i sin bransje. Jeg har latt meg imponere av prosjektene som har vært levert og innsatsen og dyktigheten til menneskene som står bak, sier Rune Johansen, som ser frem til å bli en del av dette laget.

Annonse
Annonse

Opphav og kilder: GK gruppen

Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.125|