23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Tungt
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Annonse
Annonse

Jotun avslutter i Russland

Jotun har solgt sine interesser i Russland og forlater landet. De ansatte vil beholde jobbene sine i det nye selskapet under nye eiere.
Annonse

Jotun stengte allerede 3. mars sin fabrikk i Russland som følge av krigen i Ukraina.

Men det er først nå at Jotun har solgt seg ut av selskapet de har eid i Russland – «Jotun Paints LLC». 2. august i år tok industriselskapet Atomstroykomplex over selskapets operasjoner, ansatte og eiendeler.

Annonse

Lenge jobbet med mulige løsninger

- Vi har lenge jobbet med å finne en løsning for våre operasjoner i Russland siden slutten av februar. Det har blitt mer og mer utfordrende å operere i landet under sanksjonsregimet som følge av invasjonen av Ukraina, og vi innser at situasjonen ikke vil endre seg i den nærmeste framtiden. Våre ansate har vært vår høyeste prioritet, og flere ulike muligheter er blitt vurdert. Vi er lei oss for at konklusjonen nå blir å selge selskapet. Vi tror at vi har funnet en god løsning for våre ansatte under eierskapet til Atomstroykomplex, sier adm. dir. Morten Fon i Jotun.

Annonse

Hadde 300 ansatte

Jotun har vært til stedet i Russland siden 1989, og har hatt egen fabrikk i landet siden 2017.  Ved utgangen av 2021 hadde Jotun aktiviteter i alle de viktige delene av landet med en stab på mer enn 300 ansatte. Disse vil beholde stillingene sine og eksisterende avtaler som er inngått vil fortsatt gjelde.

Annonse

Jotun opplyser i en pressemelding at salgsprisen ikke vil bli oppgitt.

Annonse
Annonse

Opphav og kilder: Jotun

Ukraina Se tema
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.125|