23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Tungt
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.

Scania Longline testet i tøft terreng: Fremskritt med forbedringspotensiale

Da den første Scania Longline ankom Norge i midten av februar 2004, sto TransportMagasinet først i køen for å teste ut herligheten. Med matchende og lovlig lang henger smurte vi svingskiven for en hel ukes kjøring, blant annet over Haukeli.

TM PÅ TUNGT: Artikkelen ble første gang publisert i TransportMagasinet #3-2004.

Etter at Scania på Furuset hadde jobbet noen dager med å få bilen klar til å trekke ADR-gods, satte vi kurs mot Rjukan i Telemark.

Industristedet ved foten av Hardangervidda er kjent for å huse flere snutebiler av ymse slag, noe som indikerer at her fins det hengere som tillater noe mer utstyr foran svingskiven enn det norsk lengdebestemmelse vanligvis gir rom for. På forhånd hadde vi klarert med Hydro Gas and Chemicals AS ( nå heter de visst Yara…) at vi kunne bruke bilen i ordinær trafikk for dem en ukes tid.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.062|