23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Tungt
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Annonse
Annonse

LAB Entreprenør rehabiliterer og bygger om Augustin Hotel i Bergen

Annonse

REHABILITERING AV HOTELL: LAB Entreprenør, et selskap i AF Gruppen, har inngått avtale med REQ om rehabilitering og ombygging av Augustin Hotel i Bergen.

Hotellet er lokalisert i Bergen sentrum, og er et av Bergens eldste hotell. Den eldste delen ble bygd i Jugendstil i 1909. 

Annonse

Bygget befinner seg på historisk og fredet grunn. I kjelleren finner man blant annet et av byens eldste vertshus (Altonakjelleren) med historie tilbake til første halvdel av 1600-tallet.

Annonse

Prosjektet består av rehabilitering og ombygning av eksisterende hotell med 142 rom til leilighetshotell med 104 rom og revitalisering av lokalene på bakkeplan for ny eier og ny leietager.

Annonse

Kontrakten er en totalentreprise og har en verdi på 115 millioner kroner. Byggearbeidene har startet og planlagt ferdigstillelse er i 4. kvartal 2024.

Annonse
Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.078|