TETT PÅ TRANSPORTEN: I denne artikkelserien har Tungt snakket med et knippe mellomstore transportører om hvordan det står til inn i året 2025.
Les oversikten her: Transport-oversikten 2024: Norges største transportører, fylke for fylke
Midtstøl Transport AS
Midtstøl Transport holder til i Arendal og ble etablert i 1929 av Knut Midtstøl.
Transportservice AS ble etablert av Knut Midtstøl og Arne (far og sønn) i 1966, transportoppdragene den gang besto av stykk- og partigodstrafikk mellom Sørlandet og Østlandet, samt kranbiloppdrag lokalt.
I 1994 ble Transportservice AS solgt til DFDS Transport AS. Dette salget innbefattet stykk- og partilastdelen av selskapet.
Midtstøl Transport fortsatte sin virksomhet innen fagområdene mobilkraner, lastebilkraner, spesialtransport og renovasjon med eget sorteringsanlegg for avfallet. Selskapet har hatt vekst hvert år, og har beveget seg inn i nye fagområder som blant annet renovasjon med eget anlegg for mottak av næringsavfall, riving/sanering av bygg, tippbiler for massetransport med mer.
Midtstøl Transport er medeiere i flere selskaper, blant annet, JT Liftutleie AS, Midtstøl Sjø AS, Transport-service AS, Peter Løvaas AS, Retura Sør AS med flere.
Antall ansatte i Midtstøl Transport er for tiden 83.