23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Tungt
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Annonse
Annonse

NCC skal i samspill med Arcanum Eiendom utvikle næringsbygg på Lysaker

Lysaker Sirius og NCC har signert en samspillsavtale for utvikling av et næringsbygg i Philip Pedersens vei 9 i Bærum.
Annonse

Utviklingsarbeidet i samspill starter opp i januar og skal etter planen ferdigstilles i løpet av mars, ifølge en pressemelding fra NCC.

– Med denne utviklingsavtalen tar vi et viktig skritt mot å realisere prosjektet. Sammen med NCC og øvrige rådgivere vil vi utarbeide en løsning som gir området et betydelig og positivt løft, sier Lars Windfeldt i Lysaker Sirius.

Annonse

Tomten er på ca. 6 mål og er den siste utviklingstomten på nordsiden av E18 på Lysaker, og er regulert til 15.300 kvadratmeter næringsbebyggelse. Næringsbygget i byggetrinn 1 er på totalt 9.000 kvadratmeter og vil inneholde parkeringskjeller og to etasjer med storhandel. NCC har utviklet og bygget begge nabobyggene i Philip Pedersens vei og kjenner derfor området svært godt. Et svært kompetent team setter nå i gang samspillsprosjektet.

Annonse

– I samarbeid med Arcanum Eiendom skal vi utvikle prosjektet og finne de beste løsningene. Det er nettopp i det kreative samspillet vi videreutvikler idéer og omgjør dem til konkrete løsninger som sikrer god funksjonalitet, effektiv drift og energioptimaliserte løsninger. Vi legger også stor vekt på materialvalg tilpasset byggets bruk, sier Bjørn Kristian Hole, avdelingsleder i NCC Building Nordics.

Annonse
Annonse
Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.015|