23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Tungt
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Annonse
Annonse

Omsetningsfest for rådgivere

I løpet av de siste ni årene har de rådgivende ingeniørselskapene mer enn doblet omsetningen.
Annonse

Det melder Teknisk Ukeblad, som har bestilt en økonomisk analyse av de største rådgivende ingeniørselskapene fra Oslo Economics.

Ifølge rapporten har bransjen hatt en gjennomsnittlig årlig realvekst på sju prosent målt i omsetning fra 2006 til 2015. Lønnsveksten i samme periode har vært ni prosent per år.

Annonse

Bygges mer

I 2015 hadde bransjen en total omsetning på om lag 24 milliarder kroner og sysselsatte 15.500 personer.

– Årsaken til veksten er at det bygges mer, både privat og offentlig, og det er mange store prosjekter. Og der det bygges, er det behov for rådgivende ingeniører, sier Ivar Hornstad Kristensen i ingeniørforeningen Tekna til Teknisk Ukeblad.

Annonse

Ansetter 250 nye

De seks største selskapene i bransjen er Sweco, Norconsult, Multiconsult, Rambøll, Cowi og Asplan Viak.

Sweco alene har som mål å rekruttere rundt 250 nye medarbeidere bare i løpet av 2017.

Annonse
Annonse
Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.094|