23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Tungt
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Annonse
Annonse

Åpner tidligere enn planlagt

Nå kan bilister på vei til og fra Bergen eller Hallingdal glede seg til ny vei gjennom Ringerike åtte måneder tidligere enn planlagt.
Annonse

Det dreier seg om ny riksvei 7 fra Ramsrud til Kjeldsbergsvingene. Byggingen av 6,2 kilometer med ny vei har gått raskere enn planlagt melder Statens vegvesen. Derfor er det nå inngått en avtale mellom Statens vegvesen og entreprenøren Hæhre om å forsere utbyggingen.

Annonse

Arbeidene startet opp sommeren 2009 og skulle egentlig være ferdige sommeren 2012.

Arbeidet med 6,25 km ny riksvei 7 gjennom Ringerike kommune fra Ramsrud til Kjeldsbergsvingene startet opp sommeren 2009.

Annonse

Rv. 7 er en av de viktigste veiene som forbinder Vestlandet og Østlandet og det har de siste tiårene bare vært gjort små endringer på veien, mens trafikken har økt kraftig.

Annonse

Dagens rv. 7 fra Ramsrud til Kjeldsbergsvingene er svært svingete og har flere smale bruer. Spesielt dårlig er Ramsrudhellinga med sine krappe svinger og en stigning på over 5 %.

Annonse
Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.031|