23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Tungt
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Annonse
Annonse

Tyskerne krever dieselavgift

Har du diesel på uoriginale tanker, opprettes tollsak.
Annonse

ITD, den danske lastebileierorganisasjonen International Transport Danmark, opplyser at det for tiden er omfattende kontroller ved den tyske grensen av drivstofftanker på lastebiler og busser.

Ifølge et EU-direktiv kan tyskerne kreve avgifter på alt drivstoff som er i tankene, såfremt de ikke er i originale tanker levert med lastebilen fra fabrikk.

Annonse

Dersom de oppdager uoriginale tanker, opprettes en tollsak mot sjåføren/lastebileier med krav om avgift av all dieselen på tanken.

Annonse

ITD opplyser at tollvesenet innkrever avgiften selv om tankstørrelsen er den samme som original tank.

Annonse

Avgiften er 0,4704 euro pr. liter diesel må betales dersom det ikke kan dokumenteres at drivstoffet er tanket i Tyskland, meldes det fra dansk hold.

Annonse
Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.078|