23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Tungt
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Annonse
Annonse

Grønt lys for koreansk maskinkjempe

Hyundai Heavy Industries Holdings (HHIH) har nå, ifølge koreanske medier, fått klarsignal fra de koreanske myndighetene om å ta over 34,4 prosent av aksjene i Doosan Infracore i en handel på 760 millioner dollar.
Annonse

I fjor kunne vi fortelle om at Hyundai var på banen da Doosan-gruppen vurderte å selge sin andel i Doosan Infracore, med unntak av Bobcat, for å kunne styrke sin beholdning og betale gjeld. Da gjenstod bare et klarsignal fra koreanske myndigheter, noe som ser ut til å ha skjedd nå.

Annonse

Hyundai Heavy Industries Holdings (HHIH) dannet tidligere i år selskapet Hyundai Genuine Co. for å kjøpe Doosan-andelen. En avtale ble signert i februar 2021.

Annonse

Ny kjempe

Hyundai Heavy har hatt Doosan i kikkerten en stund nå og selv om de to anleggsprodusentene HCE og Doosan Infracore skal holdes separate, vil de to selskapenes markedsandeler til sammmen utgjøre en av de største i verden med en kombinert global markedsandel på 4,5 prosent. 

Annonse
Annonse
Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.047|