23948sdkhjf

Consto Anlegg Sør bygger bru over Porsgrunnelva

BRU OVER PORSGRUNNELVA: Den nye brua vil bli 204 meter, fordelt på fem spenn. Hovedspenn med klaffer er 66 meter og fri bredde er fire meter.

Brua vil bli bygget som en klaffebru, slik at båttrafikk kan ledes forbi brustedet.

Oppdraget omfatter prosjektering, grunn- og utomhusarbeider, betongarbeider, sjøarbeider, dykker-arbeid, elektro/belysningsarbeider, hydraulikk/styring og stålarbeider.

Brua bygges av stål og betong, og fundamenteres med stålrørspeler. Montasje av de fire bruseksjonene og bruklaffene utføres med kran fra lekter.

Arbeidene skal utføres i en totalentreprise med oppstart nå i løpet av februar, og med ferdigstillelse februar 2025.

– Brua blir et flott skue i sentrum av Porsgrunn, sier daglig leder i Consto Anlegg Sør, Roger Homdrom.

Consto Anlegg Sør AS er en del av konsernet Consto, et av Norges ledende bygg- og anleggskonsern. Consto-konsernets datterselskaper driver sine virksomheter på Svalbard, i Nord-Norge, Midt-Norge, Vestlandet, Sørlandet og Østlandet. Konsernet har også byggevirksomhet i Sverige gjennom datterselskapet Consto AB. Konsernet har mer enn 1 300 ansatte i Norge og Sverige. Hovedkontor er i Tromsø. 

Opphav og kilder: Pressemelding fra Consto

KLIKK for alle artikler i Anbud oppdrag kontrakter.

Kommenter artikkelen
Tips redaksjonen
Bedriftenes egne nyheter
Se alle medlemsnyheter
Mest lest
STILLINGSARENA
Gå til stillingsoversikten
Nyeste artikler
Se nyeste artikler
Anbefalte artikler
Utvalgte nyheter fra forsiden
PostNord har åpnet ny terminal ved Drammen
Ketil Nygård: Tiden i LNS minner ikke så rent lite om et Askeladden-eventyr
SiO får 206 millioner kroner i tilskudd til 524 nye studentboliger i Oslo
Slik blir lastebil-framtida - ifølge MAN
Alf Brekken & Sønner vs Veidekke: «David» vant kampen
TransportMagasinet på jobb med Cora Siren Valde: - Et godt forbilde
Andre Nordiske Medier
Metal Supply NO
PlastForum NO
Maskinregisteret

Send til en kollega

0.094