TM PÅ TUNGT: Artikkelen ble første gang publisert i TransportMagasinet #4-2023.
Jens Dahl ba oss møte opp i Drammen i seks-tida, da vi skulle være med på dagens første levering. Litt trøtt i trynet, på en parkeringsplass ved Solbergelva, ser jeg den strøkne og helt nye FH’n til Jens komme glidende inn.
Uforskammet morgenfrisk hopper han ut av hyt...
TransportMagasinet på bedriftsbesøk: Nordisk Gasstransport as med propandistribusjon på høytrykk
Hver natt laster Nordisk Gasstransport AS sine tankvogntog med propan i Sverige, før de påfølgende dag leverer gass til oppvarming av kunstgressbaner, kylling-klekkerier, lakkeringsbokser og vaskerier på Sør- og Østlandet.
8
Bilder

Det er ikke så ofte det er tre biler og sjåfører samtidig på tomta til Nordisk Gasstransport i Drammen, for bilene ruller stort sett døgnet rundt. Jens Dahl (t.v.) har parkert den nye Volvoen etter å ha lastet i Stenungsund. Morten Kasa (i midten) er på vei over grensen for å laste, mens Jon Solli har vært ute på jomfrutur med sin nye Scania. Alle foto: Ole Jørgen Grønlund
Artikkelen er for abonnenter
NYHET! Du kan betale med Vipps
Oversikt abonnement
Velg mellom abonnementene våre på Tungt og finn den som passer deg og/eller din bedrift
Se abonnementer