23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Tungt
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Annonse
Annonse

Samskip: Øker kapasiteten mellom Norge og kontinentet

Samskip har byttet ut MV Pioneer Bay med det større skipet MV Alk på den ukentlige ruten mellom Rotterdam, Stavanger, Bergen, Ålesund og tilbake igjen til Rotterdam.
Annonse

Containerskipet MV Alk er bygget i 2004 og har en kapasitet på 657 TEU. Skipet er ifølge selskapet godt tilpasset den ukentlige ruten mellom den norske vestkysten og kontinentet som har en stor trafikkvekst. I tillegg til økt kapasitet, har Alk 116 reefer-plugger og en høyere seilingsfart som både sikrer at seilingsplanen følges og at også har mulighet til å gå innom andre havner.

Annonse

Samordner spedisjonsaktivitetene

Samskip Logistics samler alle Samskips spedisjonsaktiviteter rundt både tørr- og fryselast i én forretningsenhet, inkludert Samskip Icepak Logistics og de som ble gjort av de nasjonale organisasjonene. Også kjølelager og terminalvirksomheten FrigoCare er plassert under Samskip Logistics, men vil beholde sin merkevare. Samskips deltakelse i Silver Sea og Silver Green har også blitt plassert under Samskip Logistics´ ledelse.

Annonse

– Vi har skapt en robust organisasjon med kontorer og agenter i 30 land på fem kontinenter og er et ledd i vår intensjon å øke Samskips globale logistikkløsninger ytterligere, både gjennom organisk vekst og gjennom strategiske oppkjøp, sier �?sbjörn Gíslason, adm. direktør i Samskip Logistics.

Annonse
Annonse
Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.046|instance-web02